
A száraz sóterápia
Sószobánkban a sógenerátor a benne lévő nagy tisztaságú sót kellő finomságúra őrli, majd a sószoba légterébe áramoltatja. A sószemcsék a légtérből a légutakba kerülnek, ezzel nagyon intenzív terápiát biztosítva. A szobában olyan "só-köd" alakul ki, mely megközelíti a sóbarlangok mikroklímáját.
A sóterápia lényege, hogy a páciens egy olyan környezetben tartózkodik, amelyben megfelelően magas a sókoncentrátum. Minél több időt tölt valaki egy ilyen szobában, a hatás annál intenzívebb lesz.
A száraz sóterápia előnye a nedves terápiával szemben az, hogy a sórészecskék nem telítődnek nedvességgel, mielőtt a szervezetbe jutnak. Ezáltal nem akadnak el a felső légutakban, így könnyedén eljutnak a tüdő hörgőihez.
A só részecskéi megtapadnak a légutak nyálkahártyáján, majd a só gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatásának köszönhetően helyreállítja a nyálkahártya állapotát, csökkenti annak duzzanatát és feloldja, majd eltávolítja az itt lerakódott szennyeződéseket, baktériumokat, gombákat. Ezek később váladék formájában távoznak a szervezetből.
A sóterápia hatásosan alkalmazható az alábbi betegségek esetén:
- légúti megbetegedések,
- légúti allergiák (toll, pihe, pollen, stb.),
- asztma,
- szénanátha,
- hörghurutgyulladás,
- arcüreggyulladás,
- dohányzás okozta irritációk.
A sóterápia használható prevencióra, de akár utókezelésre is, mivel hatékony, természetes alapú, mellékhatásoktól mentes gyógymód.